top of page

TANTRA
YOGA

Arınma –dengelenme- güçlenme- süblimasyon uygulaması.
Bedendeki 7 sinir ağlarını aktive ederek en alt 2 çakrada ( kök ve sakral ) biriken hantal  (akmayan ) bastırılmış düşük enerjileri yukarı çıkarır.  Bu şekilde vücut içerisinde dolaşan dengesiz enerjiler kontrollü bir şekilde dönüştürülür ve serbest bırakılır.  Çakralar uyandırılarak sakral çakrada  (rahim alanında) bulunan bizi dünyaya getiren yaratım enerjisi (ojası ) ihtiyacımız olan alanlara yönlendirerek kalıcı olarak yüksek enerjiye dönüşüp bilinçaltı sağaltımı gerçekleşir.
Fiziksel,  zihinsel,  duygusal, ruhsal seviyelerde arınma, çözülme ve güçlenme sağlanır.
Bedenin şifalanması ve dengeliliği oluşur. Sol taraf ve sağ taraf ( dişil-eril )  dengeye getirilir.
İçimizdeki hayvani içgüdüleri ve işlevleri dönüştürmeyi hedefleyen özel bir tür yoga uygulamasıdır.

Uygulama tekniği olarak da sabit asanalar, pranayama nefes çalışmaları ,süblimasyon tekniği, bandanalar ve kozmik enerjilerden destek alınır

DrSelcan_WebIcon.png

Tantra Yoga nedir ve nasıl uygulanır?

Tantra Yoga, yoga ve meditasyonun derin bir şekilde entegre olduğu bir yogadır. Fiziksel pozisyonlar, nefes teknikleri, meditasyon ve mantra gibi teknikler kullanarak bedenin enerji akışını dengelemeyi ve farkındalığı artırmayı hedefler.

11.png

Tantra Yoga süreci ne kadar sürer ve hangi adımları içerir?

Tantra Yoga süreci bireye ve seansın amacına bağlı olarak değişir. Genellikle seanslar 60 ila 90 dakika arasında sürer. Seanslar, beden pozisyonları, nefes teknikleri, meditasyon ve farkındalık egzersizleri gibi adımları içerir.

9_edited.png

 Tantra Yoga'nın

faydaları nelerdir?

Tantra Yoga'nın faydaları arasında enerji dengelemesi, beden-mind-arasında bağlantıyı güçlendirme, farkındalığı artırma, duygusal dengeyi sağlama ve cinsel enerjiyi yönlendirme yer alır.

10.png

Hangi durumlarda Tantra Yoga uygulaması tercih edilebilir?

Tantra Yoga, cinsel sağlık ve farkındalık, enerji dengelemesi, stresle başa çıkma, ilişki ve bağlantıyı güçlendirme, duygusal iyileşme ve ruhsal büyüme gibi durumlarda tercih edilebilir.

DrSelcan_WebIcon_edited_edited.png

Tantra Yoga uygulaması yaptıracağınız merkezi seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Tantra Yoga uygulaması yaptıracağınız merkezi seçerken deneyimli ve sertifikalı bir Tantra Yoga eğitmenine sahip olan bir merkezi tercih etmek önemlidir. Ayrıca, merkezin uygun bir ortama ve gizlilik sağlamasına da dikkat etmek gerekir.

bottom of page