top of page

Vegan Beslenme ve Sağlıklı Cilt Arasındaki İlişki!

Meyve, sebze, çerez, tam tahıl ve baklagillerden oluşan dengeli ve iyi planlanmış bir bitki temelli beslenme, sağlıklı beslenme ilkelerini yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda her yaşta vücudun ihtiyacı olan bütün besinleri içerir. Yapılan birçok araştırma, bitkisel beslenmenin çocuklar ve yaşlılar dahil her yaştan insan için uygun olduğunu göstermiştir ve bu bilgiler bilimsel makaleler ile kamuyla paylaşılmıştır.


Hayvanlardan elde edilmiş hiçbir içerik barındırmayan, lif, vitamin, kalsiyum açısından zengin, kolesterol ve doymuş yağ içermeyen bitkisel beslenme, bir insanın ihtiyacı olan bütün besinleri sağlayabilir. Aynı zamanda araştırmacıların hayvansal yağlarla ilişkilendirdiği pek çok rahatsızlığı da ortadan kaldırabilir. Bitki temelli beslenmenin sağlık açısından son derece faydalı olduğu artık kanıtlanmış durumdadır.

Vegan olmak; beslenme alışkanlıklarınızı ve yemek pişirme anlayışınızı değiştirmek ve aynı zamanda geliştirmek için de harika bir fırsat. Ayrıca diyetinizde faydalı vitaminler, mineraller ve lif zengini tam tahıllara ve meyvelere daha çok yer açmak, daha sağlıklı ve ekolojik bir beslenmeyi hayatınızın bir parçası yapmak beden sağlığı ve cilt güzelliğiniz için de oldukça önemlidir.


Cilt parlaklığını beraberinde getiren antioksidan temelli bitkisel besinler, serbest radikaller için de en büyük düşmanlardandır. Bitkisel beslenme; potasyum, lif, antioksidan, magnezyum, folik asit; A, C ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. Bu da özellikle cilt, saç, kaş ve kirpikler, tırnaklar için oldukça faydalı bir beslenme çeşididir.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentáře


bottom of page