top of page

Parlak Cilt Nasıl Elde Edilir?

Sıklıkla yapılan makyajlar, şehirlerdeki hava kirliliği ve egzoz dumanları, ışıklar ve daha birçok etken cildi yorar ve cilt yapısına zarar verir. Cilt temizliği, cilt bakımının en başında gelmektedir. Cildinizin daha parlak, daha canlı, daha genç görünmesini istiyorsanız cildinizi düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere evde uygulayabileceğiniz cilt temizliği yöntemlerinden bahsedeceğiz. Ancak bilmelisiniz ki evde uygulanan hiçbir yöntem, bir güzellik uzmanının uyguladığı cilt temizliği ile bir olmayacaktır.


Cilt Tipinize Uygun Bir Temizleme Ürünü

Cilt tipinize uygun yüz temizleme ürünleri ve tonikler, sağlıklı bir cilt için olmazsa olmaz. Cilt temizleme işlemi sadece makyajlı olduğunuz zamanlar için geçerli değil! Makyaj yapmadığınız günlerde mutlaka yüzünüzü cilt tipinize uygun ürünlerle ve ılık su ile temizleyin.

Nemlendirici ile Taze Görünüm

Soğuk veya rüzgarlı hava ciltte kuruluklara ve eksfoliasyonlara neden oluyor. Özellikle kış aylarında vücudunuz, yüzünüz ve ellerinizin, düşmekte olan hava sıcaklıklarına karşı savunmasız kalmaması için cilt tipinize uygun nemlendiriciler edinerek masaj uygulamaları yapmayı unutmayın. Zeytinyağı, avokado ve okaliptüs yağı gibi cildinizi besleyecek yağlarla cildinizi tazeleyin.


Güneş Kremi ile Son Dokunuş

Mevsim ne olursa olsun, yılın 365 günü güneş kremi sürmek şarttır. Terlemek veya sahilde vakit geçirmek için ideal olan su geçirmez formüller yerine makyaj olarak da kullanılabilen bir ürün kullanmayı düşünün. Dışarıda geçirilen zamanın artmasına ek olarak, daha yumuşak rutinleri yeniden başlatmaya başlayabilirsiniz. Yeni güneş lekelerini, hiperpigmentasyonu veya olgun cildi tedavi etmek için retinolü rutininize yeniden dahil etmeyi düşünebilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page