top of page

Manyetik Kirpik Nedir?

Göz alıcı, pahalı ve bazen tehlikeli. Manyetik kirpikler ilk cümledekilerin hepsi ve daha fazlası. Bir zamanlar niş, şimdi ana akım olan manyetikleri, fiyatları çok değişken olan birçok sayıda marka üretti.


Peki, doğru manyetik kirpikleri nasıl seçersiniz?


Kendinize sorun: Gerçek kirpikleriniz takma kirpiklerin yarattığı stresi kaldırabilecek kadar iyi durumda mı? Sadece çekiştirme ve ağırlık değil, aynı zamanda geleneksel takma kirpikler için kullanılan yapıştırıcılar ve yapıştırıcı sökücülerden kaynaklanan kimyasal stres de var mı? Bilmelisiniz ki, mıknatısları çıkardığınızda kirpiklerinizi de kaybedebilirsiniz.


Günün sonunda eğer takma kirpikler zaten sağlıksız olan kirpikleri zayıflatacaksa bu işe hiç kalkışmayın. Ya da kirpiklerinizin sağlığını ve durumunu iyileştirene kadar bekleyin.


Kirpikleri nemlendirmek, güçlendirmek ve korumak için bir veya iki ay ayırın. Ancak bu sürede her türlü takma kirpikleri uygulamaya hazır olursunuz. Kirpiklerinize güç ve parlaklık eklemek için RevitaLash Advanced'i her gün kullanın.

Şimdi ise manyetik kirpikler hakkında birkaç şey öğrenmenin zamanı geldi. Bu kirpikler, kirpik şeridinin tabanında küçük mıknatıslar kullanır. Yapıştırıcı yoktur. Temel olarak, gerçek kirpiklerinizi mıknatısların arasına sıkıştırıyorsunuz. Manyetikleri takıp çıkarmak çok kolay. Hizalama sorununa da eliniz zamanla alışacaktır. Mükemmel görünüme ulaşmak bazen zaman ve sabır ister. Manyetik kirpiklerin, yapıştırıcı olmadan bile hizalanması zaman alır. Aslında, bazıları manyetik kirpiklerle çalışmayı öğrenmenin daha uzun sürdüğünü iddia ediyor. Ancak şunu unutmayın, yapıştırıcı olmadığı için manyetiklerle alerjik reaksiyon olasılığı daha düşüktür. Bu ürünün diğer avantajı ise yeniden kullanılabilir olması. Bazı markalar 60 kullanıma kadar dayanabileceklerini iddia ediyor.


Hatırlanması gereken birkaç şey. Takma kirpikler, kirpik çizgisine daha yakın bir şekilde uygulanarak, bazılarına göre manyetik kirpiklerden daha az sahte görünmelerini sağlar. Dahası, takma kirpikler esnektir. Göz şeklinize göre daha kolay bükülür ve daha doğal bir görünüme katkıda bulunur. Manyetik kirpikler sert hissedebilir. Yapıştırıcıyla uygulanan takma kirpikler daha güvenli görünür. Manyetik kirpikler çok hafif hareket edebilir. Kirpiklerin gevşemek üzere olduğu hissi bazıları için sinir bozucu olabilir.


Unutmayın: Herhangi bir takma kirpik takmadan önce kirpiklerinizin sağlıklı, güçlü ve nemli olması gerekir. Aksi takdirde kirpiklerinizi aylarca, yıllarca eski haline getiremeyebilirsiniz! Bu nedenle RevitaLash Advanced, kirpik bakımında ilk adımdır.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page