top of page

“Makyaj Yok” Makyajı için Kullanmanız Gereken Ürünler

“Makyaj Yok” makyajı, son dönemlerde çok sık duyulan bir kavram haline geldi. Peki bu makyaj stili nedir? Aslında adından da anlayabileceğiniz gibi makyaj yokmuş gibi bir görünüm sağlayan, yani gerçek ten görünümünün ön plana çıktığı yokmuş gibi, tamamen doğal makyajlardır. Bu yazımızda sizler için, etkileyici bir sonuç sağlayan yokmuş gibi makyaj için kullanmanız gereken ürünleri derledik.


Nemlendirici: Nemlendirici, her makyajda olduğu gibi yokmuş gibi makyajın olmazsa olmaz ilk adımıdır. Uyguladığınız ürünlerin cilde daha kolay oturması ve harmanlanması, daha düzgün bir cilt dokusu ve sağlıklı bir ışıltı için ilk adımda nemlendiricinizi cildinize nazikçe uygulayın.


Kapatıcı: Bu makyaj stilinde fondöten kullanmak yok, bunun yerine kapatıcı var. Makyajın yokmuş gibi olması için ultra pigmentli, mat ve kuru görünümlü bir ürün kullanmamaya özen gösteriniz. Göz altlarınızı, çene ve burun kemiğinizi aydınlattıktan sonra bir ton koyu ürünle de varsa akne veya izlerin üzerine de uygulama yapabilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcı: Yokmuş gibi makyajda ultra hacimli, siyah ve takma gibi duran kirpikler istemiyoruz. Dolayısıyla rimel kullanmıyoruz. Kirpiklerinizi nemlendirdikten sonra bir kirpik kıvırıcıyla hızlı yoldan maskara etkisi sağlayabilirsiniz.


Sabit Kaşlar: Kirpiklerde olduğu gibi kaşlarda da içi doldurulmuş, yapay ve kalıp gibi bir görünümden uzak durulması gerekiyor bu makyaj stilinde. Bu noktada başvuracağınız ürün kaşları düzgünce tarayıp sabitleyen ve gün boyu bozulmadan kaşların formunu koruyan güçlü bir transparan kaş sabitleyicisi olmalı.


Bronzer: Fondöten kullanmasanız da cilde canlılık, renk ve derinlik katmak için bronzlaştırıcılar bu aşamada oldukça işinize yarayabilir. Önerimiz ise cildinizde katman yaratmayacak, hafif dokulu bir krem veya likit bronzer kullanmanız olacaktır.


Ruj: Ruj derken elbette kırmızı ya da yüzünüzde renkli görünüm sağlayacak rujları kastetmiyoruz. Herkesin nude tonlu ruju ayrıdır. Siz de bu aşamada kendi nude tonlu rujunuzu bulmalı ve kullanmalısınız. Yokmuş gibi makyajın tamamlayıcısı olarak ne mat ne de ultra parlak, tam dudak renginizde bir ruju parmaklarınızla ve tampon hareketlerle dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page