top of page

Kendi Güzellik Uzmanınız Olmak!

Şu anda hepimizin çok özlediğimiz bir şey varsa o da estetisyenlerimiz, kuaförlerimiz ve tırnak teknisyenlerimizdir. Sosyal uzaklaşma sürecinin bu noktasında saçlarımız sıkıcı görünüyor, kaşlarımız çılgın görünüyor ve tırnaklarımız… Peki, oraya gitmeyelim. Hiç kimse hayatın ne zaman normale döneceğinden tam olarak emin olmadığından, sevgili güzellik uzmanlarımızın becerikli ellerine dönene kadar, muhtemelen kendinize birkaç güzelliğin temellerini öğretme zamanı gelmiştir.


CİLT

Estetisyenlerimizi göremiyor olmamız, aylık yüz bakımı alamıyoruz diye cildimizin acı çekmesi gerektiği anlamına gelmez. Gerçekçi olalım hiçbir şey profesyonel bir bakımı geçemez ancak kendi evinizin rahatlığında bunu taklit etmenin yolları vardır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklayacağız.


*Temizleyin ve ardından tekrar temizleyin

Makyajı iyice temizlemek için yağ bazlı bir temizleyici ile başlayın, ardından gözeneklerdeki yağı ve kalıntıları temizlemek için yumuşak bir temizleyici ile devam edin. Cildin gıcırtılı temizliğini sağlamak için ekstra yol kat edebilir ve Micellar Water Lash Wash gibi bir miceller su kullanabilirsiniz!

İpucu: Gözenekleri açmak ve onları bakıma hazırlamak için bunu buharlı bir duşta yapın.


*Eksfoliye Et

Ölü cilt hücrelerini temizlemek için fiziksel bir eksfoliye edici (boncuklu fırçalar) veya bir peeling aracı kullanın. Bu, kullandığınız ürünlerin zahmetsizce emilmesini ve daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.


*Tonik

Fazla yağı temizlemek ve cildi daha derin bir tedaviye hazırlamak için bir tonik kullanın.

İpucu: Alkol içeren toniklerden kaçının, cildinizi kurutabilirler.


*Maske

Bu noktada cilt tipinizi ve neye ihtiyacı olduğunu anlamak önemlidir. Cildiniz kuruysa nemlendirici bir maske kullanın. Her üründe olduğu gibi, kullanmadan önce talimatları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.


*Nemlendirme

Cildiniz temizlendikten, pul pul döküldükten, sıkılaştıktan ve işlem gördükten sonra, bir nemlendiriciyle tüm bu güzellikleri kilitlemenin zamanıdır. Göz çevresini de unutmayın.

İpucu: Geceleri yüz bakımı yapmanızı öneririz ancak gün içinde yaparsanız da dışarı çıkarken her zaman güneş kremi kullanın.


KAŞLAR

Kaş bakımı söz konusu olduğunda en önemli şey kaşları sağlıklı ve güçlü tutmaktır. Biotin ve Peptides gibi temel besin maddelerini doğrudan kaşlara iletmek için her zaman RevitaBrow® Advanced gibi bir kaş serumu kullanmanızı öneririz. Kaşlar güçlü bir temele sahip olduktan sonra, şekil verme ve bakım zamanı.


Hangi kılları cımbızlamanız gerektiğini ve hangilerini bırakmanız gerektiğini bilmek, mükemmel kaş şekli söz konusu olduğunda büyük fark yaratır. Başlamadan önce belirlemeniz gereken üç ana nokta vardır: kaşınızın nerede başladığı, kavis ve nerede bittiği.


*Başlangıç ​​noktasını belirleyin

Kaş kaleminizi veya parmağınızı kullanarak burnunuzun kıvrımından kaşınıza kadar düz bir çizgi çizin. Kaşınızın başlangıcı burnunuzun çukuruyla aynı hizada olmalıdır.


*Kemerinizi bulun

Orta noktayı, yani kemeriniz olması gereken orta noktayı bulmak için kaş kaleminizi burnunuzun kenarından gözünüzün irisi aracılığıyla kaşınıza doğru eğin.


*Bitiş işareti

Kaleminizi burnunuzun altından tutun ve bitiş noktasını bulmak için gözünüzün dış köşesiyle hizalayın.


Unutmayın şüphe duyduğunuzda, çok fazla yapmaktansa çok az şey yapmak daha iyidir. Ayrıca, büyüteçli aynanızdan kurtulmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Hiç kimse, tekrarlıyoruz, hiç kimse size bu kadar yakından bakmayacak.


SAÇ

Şampuan ve saç kremi gibi günlük ürünleriniz söz konusu olduğunda, renk açısından güvenli olmalarını sağlamak önemlidir. RevitaLash Kozmetik Yoğunlaştırıcı Şampuan ve Yoğunlaştırıcı Saç Kremi saç renginizin bütünlüğünü korumaya yardımcı olurken, güçlendirir ve dolgunluk kazandırır.


TIRNAKLAR

Manikür salonundan taze bir manikürle çıkmak gibisi yoktur ve devam edebileceğimiz günleri özlüyoruz. Neyse ki evde yapılan manikür biraz pratik ve sabırla kolayca elde edilebilir.


*Tırnakları oje çıkarıcıyla temizleyin

Oje olmasa bile, oje çıkarıcı kullanmak yağ ve kirden kurtularak size başlangıç ​​için temiz bir tırnak sağlar.


*Kes ve törpüle

Gerekirse tırnak makasını bırakın veya sadece istenen şekilde tırnaklarınızı törpüleyin. İşiniz bittiğinde, oje için pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için tırnaklarınızın üstlerini ve yanlarını bir tırnak tamponuyla hafifçe parlatın.


*Tırnak etlerine iyi bak

Bölgeyi yumuşatmak için kütikül yağı kullan ve tırnak etlerini bir kütikül çubuğuyla geriye doğru it.

İpucu: Tırnak etlerini evde kesmeyin. Bunlar tırnak sağlığınız için aslında çok önemlidir. Sadece gerekirse şeytan tırnaklarını kesin ve gerisini profesyonellere bırakın.


*Eksfoliye ve Nemlendirme

Spa benzeri deneyimi yeniden yaratmak için ellerinizi ölü derilerden arındırın ve nemlendirin. Hatta kendinize bir el masajı bile yapabilirsiniz, bu ekstra bir maliyet olmaz! Bittiğinde, yağ kalıntılarını gidermek için her tırnağı oje çıkarıcıyla bir kez daha temizleyin.


Kendi güzellik uzmanınız olmak işte bu kadar kolay! Güzellik uzmanlarımızdan uzak kalmamız kendimizden uzaklaşmak anlamına gelmek zorunda değil. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sizler de kendi güzellik uzmanınız olabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page