top of page

Hamilelik Sonrası Saç Dökülmesi ile Nasıl Başa Çıkılır?

Hamileliğin birçok belirtisi o kadar eğlenceli olmasa da (örneğin sabah bulantısı, uykusuzluk), birkaç avantajı olabilir; muhteşem, gür saçlar... Bunun nedeni, saçınıza işlem yaptırmadığınız o dönemde hormonlarınızın daha doğru çalışması ve saçlarınızın dökülmesini engellemesidir.


Bebeğinize kavuştuktan sonra ve hormonlar eski düzene dönmeye başladıktan sonra çoğu kadın aşırı bir dökülme evresinden geçer. Hamilelikten sonra saçların incelmesi tamamen normaldir ve doğrusu, bunu durdurmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Ancak saçların daha dolgun görünmesi ve daha kalın görünmesi için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.


Isı Kullanmayın

Isıyla şekillendirmenin saçlar için iyi olmadığı artık bir sır değil. Bu nedenle doğum sonrası saç dökülmesi yaşarken saça mümkün olduğunca nazik davranmak iyi bir fikirdir. Bunun yerine havayla kurutmayı, örgüleri veya ısıdan uzak durmak için yapabileceğiniz herhangi bir şeyi deneyin.

Nazik Olun

Havluyla sert bir şekilde kurutmak veya saçları agresif bir şekilde taramak her zaman kötüdür. Saçları uçlardan başlayarak köklere kadar nazikçe taradığınızdan emin olun ve saçı kurutmak için mikrofiber bir havlu kullanın.


Vitamin Önemlidir

Vitaminler, hamileliğiniz sırasında olduğu kadar doğumdan sonra da önemlidir. Özellikle emzirirken beslenmenize dikkat etmeniz önemlidir. Doktorunuzun verdiği vitaminleri aksatmamaya özen gösterin.


Besleyici Bir Şampuan ve Saç Kremi Kullanın

Bu ürünler özellikle ince ve seyrek saçlara sahip olanlar için formüle edilmiştir ve saçların daha dolgun görünmesine yardımcı olan besleyici, hacim veren bileşenler kullanır. Thickening Shampoo ve Thickening Conditioner ürünleri saçlarınızı çevresel stres faktörlerinden korurken aynı zamanda temizleyerek ve güçlendirerek kafa derisi sağlığını optimize etmesi için özel bileşenlerle oluşturuldu. Bu iki ürün birlikte kullanıldığında fito-infüze edilmiş formüller kütikülü güçlendirir ve saç yapısını iyileştirmeye çalışır.


Bir Tedavi Deneyin

Saç seyrelmesi ile uğraşırken, doktor tarafından formüle edilmiş, klinik olarak test edilmiş güvenli ürünler aramak önemlidir. Tam kan sayımında belki de eksiklik görülebilir. Bu noktada bir uzmana danışmak her zaman en faydalısıdır.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page