top of page

Güzel Kirpikler ve Kaşlar için Gereken 5 Şey

Hayattaki çoğu şey gibi sağlıklı, güzel kirpikleri ve kaşları elde etmek biraz çaba gerektirir. Doğru bakımdan doğru ürün ve teknikleri kullanmaya kadar, kirpikleri ve kaşları sağlıklı tutmak için çok şey gerekir. Kirpiklerimizin büyüme döngüleri olduğunu ve birkaç ayda bir dökülme yaşamasının tamamen normal olduğunu hatırlamak önemlidir. Bununla birlikte, kötü alışkanlıklar ve uygun olmayan bakım hasara, kırılmaya ve hatta dökülmelere neden olabilir.


Unutmayalım, kirpikleriniz ve kaşlarınız maskara ve kaş kalemi gibi bir ürünler güzelleşen bir bölgeden daha fazlasıdır! Hassas göz bölgesini kir ve tozdan korumaya yardımcı olurlar ve tehlikeli kalıntıları dışarıda tutmak için bir kalkan oluşturarak gözleri korumaya yardımcı olurlar. Bu nedenle, kirpik ve kaş sağlığı görünüşün ötesine geçer, göz bölgesinin genel sağlığı için önemlidir.


Aşağıda sıraladığımız 5 maddeyi uygulamak, herkesin arzuladığı muhteşem, sağlıklı kirpikleri ve kaşları elde etmenize ve korumanıza yardımcı olabilir.


1-Su Geçirmez Makyajı Düzenli Olarak Kullanmaktan Kaçının

Su geçirmez makyajın bir zamanı ve yeri vardır (örneğin düğünler ve tatiller), ancak çıkarılması çok zor olduğu için günlük kullanımdan kaçınılmalıdır. Çıkarma işlemi genellikle, kirpiklere ve kaşlara son derece zarar veren ve kurtarılması zor olan çekiştirme, çekme ve sürtme gerektirir. Günlük makyaj için her zaman suya dayanıklı formüllere bağlı kalmanızı öneririz, ihtiyaç duyduğunuzda kolayca çıkar.

2-Makyajı Çıkarmadan Yatağa Girmeyin

Biliyoruz biliyoruz, bunu daha önce duymuştunuz. Ancak bunun nedeni tamamen doğru olması! Kirpiklerinizin ve kaşlarınızın sağlığı için sadece kötü olmakla kalmaz, iltihaplanma ve enfeksiyonlar gibi daha da kötü şeylere yol açabilir. Bir cilt bakımı rutini uygulayamasanız bile, makyajınızı başınız yastığa değmeden önce mutlaka çıkarın. Yüzünüzü yıkamamak için hiçbir bahaneniz olamaz!


3-Kirpik Kıvırıcıyı Maskaradan Önce Uygulayın

Kirpik kıvırıcılar harikadır ancak her zaman doğru şekilde kullanılmalıdır; maskara uygulamadan önce ve kirpik çizgisine çok yakın olmamalıdır. Maskaradan sonra kullanıldığında, kirpiklerin daha hazır olmadan yapışmasına, kırılmasına veya kopmasına neden olabilir ve hiç kimse kirpik çizgisindeki net lekeleri sevmez!


4-Sürekli Laminasyon Yaptırmaktan Kaçının

Uzatma, kaldırma ve laminasyonla elde ettiğiniz anında sonuçlar inkar edilemez ancak bu uygulamanın hasarı da öyle. Ne yazık ki, bu hizmetlerin kirpiklerin ve kaşların bütünlüğünü tehlikeye attığı bilinmektedir. Bu hizmetleri özel etkinlikler için saklamanızı öneririz veya gerçekten sahip olmanız gerekiyorsa, doğal kirpiklerinizi ve kaşlarınızı güçlü ve sağlıklı tutmak için bir kirpik veya kaş serumu kullandığınızdan emin olmalısınız.


5-Düzenli Olarak Kirpik ve Kaş Serumu Kullanın

İşte mesele şu, kirpikleriniz ve kaşlarınız iyi durumda olsa bile, neden onların en iyi şekilde olmasını istemeyesiniz? RevitaLash® Advanced ve RevitaBrow® Advanced gibi bir kirpik veya kaş serumu günlük rutininize eklemek sadece birkaç saniye sürer ve doğal kirpikleriniz ve kaşlarınız için harika sonuçlar verir. Daha güçlü, daha sağlıklı, daha güzel görünümlü kirpik ve kaşlara sahip olabilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page