top of page

Deniz ve Güneşin Saçlara Zararı

Deniz ve güneş ikilisinin mutlulukla bir alakası var! Özellikle şehir hayatının koşuşturmasından yorulanlar için olmazsa olmaz bir mola. Üstüne bir de Instagram’da paylaşılan ışıl ışıl deniz fotoğrafları, deniz kenarında harika kokteyller ile poz veren mutlu insanlar tatil isteğimizi fazlasıyla artırıyor.


Ancak her güzel karenin bir ön hazırlığı olduğu gibi tatilin de bir ön hazırlığı var. Özellikle yıpranmış ve boyalı saçlara sahip kişilerin çok daha özenli olması gerekiyor. Birkaç günlük eğlence sonrasında yıpranmış, rengi değişmiş ve kurumuş saçlar ile ortada kalmak istemiyorsanız, sizin için araştırdığımız, gün içinde uygulamanız gereken ufak bakım yöntemlerine bir göz atmalısınız!


Isıya ve UV Işınlarına Karşı Koruyucu Saç Bakım Ürünü Kullanın

İncelen ozon tabakasının güneş ışınlarını daha az filtrelemesi sebebiyle, kendinizi eskiye nazaran daha iyi korumanız gerekiyor. Güneşe çıkmadan önce saçlarınıza süreceğiniz UV koruma faktörlü saç bakım ürünleri sayesinde saçınızın daha az yıpranmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda saç renginize ve özelliklerine göre içerikler tercih ederseniz koruma kalkanınız çok daha güçlü ve etkili olacaktır.


Saçları Tuzlu Sudan Arındırın

Denizden çıkar çıkmaz saçlarınızı duru su ile tuzdan mutlaka arındırın. Çünkü tuzlu su, güneş ışınları ile birleştiği zaman saçlarınızı normale oranla daha fazla kurutur ve yıpratır. Saçlarınızı arındırdıktan sonra güneş koruyucu ürününüzü mutlaka tekrarlayın.

Saçları Islakken Taramayın

Saçları ıslakken taramak daha fazla dökülmeye ve kırılmaya neden olur. Saçlarınız çok yıpranmışsa, ıslakken taramaktan kaçınmalısınız. Denize girmeden önce saçlarınızı tarayıp toplarsanız, denizden sonra da çok karışmayacaklardır. Duştan sonra doğal haline bırakıp kuruttuktan sonra tekrar toplayabilirsiniz.


Doğru Şampuan Seçimi: Revitalash® Thickening Shampoo

Zenginleştirilmiş özel içeriğiyle bu bitki özlü formül saç ve saç derisinin sağlıklı görünümünü optimum düzeye getirir, saç derisini besler ve saç gövdesi kalınlığını destekler. Saçı nemlendirir, yeniler ve daha dolgun, daha kalın ve daha iyi görünen bir hale getirir.


Revitalash® Thickening Shampoo hakkında bilmeniz gerekenler:

*Saç rengine zarar vermez.

*Dermatolog kontrolünden geçmiştir.

*Klinik olarak test edilmiştir.

*Hayvanlarda test edilmemiştir.

*Paraben veya Ftalat içermez.


Revitalash® Thickening Shampoo içeriği:

Keten Proteini: Saç kırılmasına karşı korur.

Yenidünya Yaprağı: Saç seyrelmesine karşı mücadelede destekleyici etkiye sahiptir.

Söğüt Kabuğu: Saç derisini nazikçe soyarak genel saç sağlığına katkıda bulunur.

Ginseng: Saçı ve saç derisini güçlü antioksidanlarla korur.

Jojoba Tohumu Yağı: Saçı ve saç derisini güçlendirir.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page