top of page

Bitkisel Temelli Beslenmenin Saçlara Yararları

Sağlıklı ve düzenli beslenme vücut için ne kadar gerekli ve önemli ise saç sağlığı için de bir o kadar önemlidir. Sağlıklı ve tam beslenme, sağlıklı olmanın temellerinden biridir. Ne kadar sağlıklı ve düzenli beslenirseniz, vücuda o kadar katkı sağlamış olursunuz. Bu katkılardan bir tanesi de saçların gür ve sağlıklı olmasıdır. Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır ve bu sebepler arasında sağlıksız beslenme en büyük etkenlerden biridir. Saçların gelişimi, büyümesi ve sağlıklı olabilmesi için düzenli ve düzgün beslenmek önemlidir. Vücudun ihtiyacı olan vitaminler, mineraller, proteinler olduğu gibi saçların da ihtiyaçları bulunmaktadır. Hem saçların hem de saç derisinin beslenmesi için başlıca tüketilmesi gereken besinler bulunmaktadır. Daha dengeli beslenerek dinç olmak için size en yakın kaliteli bir sağlıklı beslenme merkezi ile iletişime geçebileceğiniz gibi evde kendi sağlıklı beslenme diyetinizi de hazırlayabilirsiniz.

Saçların beslenme ve büyümesinde tüketilen gıdaların önemi, tüketilen vitamin oranları, sağlıklı beslenme, saça yararlı gıdaların tercih edilmesi; saça dışardan sürülen krem şampuan ya da bakımlardan daha fazla olabilmektedir. Saç dökülmesinde dökülme özellikle belirli bir hastalık sebebiyle yaşanmıyorsa gıda takviyesinin belirli bir oranda işe yaradığını söylemek mümkündür.


Saçların ihtiyacı olan ve düzenli tüketilmesi gereken besinlerin içerisinde; demir, biotin, çinko, selenyum, A-B-C-D-E vitaminleri, magnezyum, bakır vb. gibi gerekli temel minerallerin ve vitaminlerin olmalıdır. Çoğu zaman yoğun ve yüksek tempoda çalışan kişiler de düzensiz beslenme yaşandığı için bu besinleri yeteri kadar alamayabiliyorlar. Bu içerikte olan vitamin gruplarından da takviye alınabilir.


Araştırmalara göre saç sağlığına en etkili olan beslenme biçimi bitkisel beslenmedir. Ancak tabii ki şampuan ve saç kremleriyle bunu desteklemek gerekir. Revitalash® Thickening Shampoo, zenginleştirilmiş özel içeriğiyle bu bitki özlü formül saç ve saç derisinin sağlıklı görünümünü optimum düzeye getirir, saç derisini besler ve saç gövdesi kalınlığını destekler. Saçı nemlendirir, yeniler ve daha dolgun, daha kalın ve daha iyi görünen bir hale getirir. Revitalash® Thickening Conditioner, saç besleyici ve saç derisine yoğun bakım sağlayan etkili formülü ile saçları çevresel stres faktörlerinden korurken aynı zamanda nemlendirerek saç derisinin sağlıklı görünümünü optimize eden özel bileşenler içerir.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page