top of page

4 Adımda Daha Etkileyici Kirpikler

Kirpikler için çok sık olmasa da bazen çığır açıcı yenilikler ortaya çıkıyor. Son zamanların gözdesi ise kirpik lifting! Kirpik kıvırıcılar, kirpik lifting gibi kirpik kaldırıcıların tümü güzellik endüstrisi tarafından hayatımıza girdi ve gündelik güzellik söz konusu olduğunda oyunun kurallarını değiştiren unsurlar olarak kendilerini kanıtladılar.


Kirpik lifting çoğunlukla bir salon veya stüdyoda güzellik uzmanları tarafından yapılır. Ancak muhtemelen birçoğunuz bunun kirpikleriniz ve gözleriniz için zararlı bir işlem olduğunu bilmiyor. Neyse ki bu yazımızda sizlere birkaç kolay adım ile evde kirpik lifting uygulanmış kirpik görünümünü kolayca elde etmenin yolunu anlatacağız. En sevdiğimiz RevitaLash Cosmetics kirpik ürünlerimizden 1'ine kesinlikle ihtiyacınız olacak: Revitalash® Advanced Eyelash Conditioner & Serum!

Adım 1: Düzenli Bakım

Sağlıklı kirpikler, her güzel kirpik görünümü için temeli oluşturur. Revitalash Advanced kirpik serumunu günlük rutininize dahil etmek, kirpikleri beslemeye ve güçlendirmeye yardımcı olarak daha belirgin, daha uzun ve daha dolgun bir kirpik görünümü yaratacaktır.


Adım 2: Temizlik

Kirpiklerinizi düzenli olarak temizleyin. Makyaj yapmış olmasanız dahi her gün yüzünüzü yıkarken kirpiklerinize de nazikçe yıkama işlemi yapmak, kirpiklerinizi daha sağlıklı bir konuma getirecektir.


Adım 3: Su Geçirmez Maskaraları Düzenli Olarak Kullanmaktan Kaçının

Su geçirmez makyajın bir zamanı ve yeri vardır (örneğin düğünler ve tatiller), ancak çıkarılması çok zor olduğu için günlük kullanımdan kaçınılmalıdır. Çıkarma işlemi genellikle, kirpiklere ve kaşlara son derece zarar veren ve kurtarılması zor olan çekiştirme, çekme ve sürtme gerektirir. Günlük makyaj için her zaman suya dayanıklı formüllere bağlı kalmanızı öneririz, ihtiyaç duyduğunuzda kolayca çıkar.


Adım 4: Maskara Seçimi

Maskaranızı seçerken fiyatına bakmayın! Kirpikleriniz en hassas bölgelerinizden biri. Dolayısıyla uzmanlar tarafından formüle edilmiş maskaraları kullanmak kirpik sağlığınızı tehlikeye atmaz. Maskara seçimi yaparken fiyatından ya da markasından ziyade üreticilerine, uzmanlarına dikkat etmeniz gerekir.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page