top of page

2021’de Saçınızı Yenileyin, Güveninizi Tazeleyin!

Hiçbir şey sizi sağlıklı, dolgun, muhteşem saçlardan daha çekici veya kendinden daha emin hissettiremez.


Aslında yaşlandıkça, 20'li yaşların güzel, parlak, dolgun saçların yerini ince, kırılgan ve kuru saçlar alır. Aşırı işlem görme, stres, çevresel faktörler ve yaşlanmanın getirdiği kaçınılmaz değişiklikleri suçlayın.


Sorunun Kökü

Neyse ki, hem saçlarınızı hem de güveninizi geri kazanmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Tabii ki düzenli saç kesimi saçlarınıza sağlık verecek ve kırılmalardan uzak tutacaktır. Ancak saç kökleriniz sağlıksız ise bu işlem her zaman etkili olmayacaktır. Bu nedenle iyi bir salondan randevu almadan önce saçınızın 'temelini' olabildiğince sağlıklı hale getirmeniz gerekir. Aksi takdirde, sonuçlardan hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

2021'de saçlarınız için bir şeyler yapın!

Saçınızı sağlıklı hale getirmek, şampuan ve saç kremi seçiminizle başlar. Bunun, bugün piyasada bulunan yüzlerce, belki de binlerce saç bakım markasının göründüğü kadar basit olmadığını biliyoruz. Bir ürün nasıl seçilir? Markanızın jojoba yağı, pantenol ve keten proteini gibi beslemek ve nemlendirmek için birkaç temel bileşen içerdiğinden emin olarak başlayın. Ancak şampuanınızın ve saç kreminizin içerdiği bileşenlere sadece dikkat etmeyin, aynı zamanda içermediklerine de dikkat etmeniz önemlidir. Saçınızın (veya cildinizin, kirpiklerinizin veya kaşlarınızın) yakınında olmasını istemediğiniz kimyasallar ve yüzey aktif maddeler (ne yazık ki birçok üründe bulunur) vardır. Etikette bunlardan herhangi birini görürseniz, koşun ve o üründen uzaklaşın.


Şampuanlara bakalım. Nem bakımından zengin, saçınızı ve saç derinizi nasıl temizlediği konusunda nazik ve çevresel stres faktörlerine karşı serbest radikal koruması olan bir marka seçin. Belki de saç tellerinin kalınlığının artmasına yardımcı olan bir şampuanı tercih edersiniz. Sonuç, çok daha az kırılma ile daha kalın ve daha dolgun görünen ve hissedilen saçlardır. Yoğunlaştırıcı Şampuanımızı seviyoruz çünkü tüm bu kutuları işaretliyor!


Saç kremleri söz konusu olduğunda, kombinasyonun sinerji ve denge için tasarlandığına inanarak şampuanınızla aynı markada kalmak tercih edilir. Elbette daha fazla güç ve hacim için biotin ve keratin arayın. Saçınızı nemlendirmeye gelince, pantenol çok önemlidir. Kıvamlaştırıcı Saç Kremi, en kuru saçları bile beslemek ve nemlendirmek için tasarlanmıştır. Saçlarınızın hacmini ve gövdesini destekler.


2020’nin incelmiş, donuk, kırılgan, yıpranmış saçlarına veda edin ve 2021’e merhaba… Şimdiye kadarki en sağlıklı, en dolu, en parlak saçlarınızın yılı!

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page